МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

Протягом останніх років виконувались наступні спільні проекти:

— “Агросервісне сортовипробування гібридів кукурудзи і соняшнику” (2010), «агросервісне сортовипробування гібридів цукрових буряків та кукурудзи» (2011), «Агросервісне сортовипробування гібридів цукрових буряків та кукурудзи» (2012) з фірмою ООО “КВС Україна”;

— “Випробування гібридів озимого ріпаку” з фірмою “Монсанто Україна” (2009-2010);

— “Інкрустація насіння гібридів кукурудзи” з фірмою “ЗААТЕН-УНІОН ГмСХ” (2010-2011).

Джерело фінансування – фірми-замовники. Загальний обсяг фінансування за договорами склав 40,04 тис.грн.

Результати досліджень по проектах передані фірмам (не підлягають оприлюдненню).

На демонстраційних полігонах у 2010-2012 роках випробовувалось 20-30 гібридів сільськогосподарських культур (кукурудзи, соняшника, цукрових буряків) фірми КВС. Серед них були виділені гібриди з найвищими показниками урожайності. Дані гібриди пристосовані до вирощування по ресурсозберігаючих технологіях в умовах західного Лісостепу і рекомендовані для даної зони.

Дослідження по випробуванню гібридів озимого ріпаку за угодою з фірмою «Монсанто Україна» дозволяють рекомендувати використання даних гібридів в умовах західного Лісостепу.

Дослідження з інкрустації насіння гібридів кукурудзи за угодою з фірмою «ЗААТЕН-УНІОН ЕмСХ» показали, що здійснення інкрустації приводить до підвищення схожості насіння і підвищення урожайності культури на 10-12% залежно від гібриду.

Результати демонстраційних полігонів використовуються в написанні рекомендацій з формування гібридного складу сільськогосподарських культур в області.

Підтримувалися  науково-технічні зовнішні зв’язки з німецькою фірмою КWS, фран­цузькими фірмами “Лімангрейн”, “MAISADOUR” та “Маїsadour Semens ” і чеською фірмою “Impuls”.